Kadın – Erkek İlişkilerinde Nasıl Olmalıyız?

Yıllar önce Mel Gibson’un oynadığı “Kadınlar Ne İster?” filmini izlemişseniz bazen o tarz bir mucize bekliyor olabilirsiniz ama siz de biz de çok iyi biliyoruz ki kadın – erkek ilişkilerinin tek bir formülü yok ve bu konuda çaba sarfetmeden de bu işlerin olacağı yok.

Biraz felsefe yaparsak erkekler biraz daha düz mantık takılmakta, yani erkeklerin de elbet karmaşık olanları vardır ama kadınlar söz konusu olduğunda onları anlamak (belki ilk hata anlamaya çalışmak 🙂 ) bazen oldukça zorlu olabiliyor. Birçok ilişki uzmanı yada iletişim danışmanı bu konuda satırlarca yazı yazmıştır. Bu konuda benim tercihim bir kadını hem duygusal hem de tensel açıdan açıdan tatmin etmenin ipuçlarını veren Özlem Oktay‘ın bu yazısı oldukça güzel bilgiler vermekte. Yazıya baktığımda ilk olarak bir aferin alıyorsunuz, çünkü hayatınızda ki kadını mutlu etmek ve tatmin etmek için arayıştasınız ve bunun için emek vermeye hazırsınız. Bu gerçekten takdir edilesi bir durum ve ilişkilerin iyiye gideceğini göstermesi açısından güzel bir sinyal. Yazı iki kısımdan oluşmakta ilk bölümde duygusal açıdan bir kadını nasıl tatmin edersiniz, ikinci kısım ise tensel açıdan bir kadını nasıl tatmin edersiniz. Dediğimiz gibi kadınlar ve erkekler epey farklıyız, biz daha görsel olarak bakarken kadınlar duygusal ve görselliği çok daha fazla yaşamakta.

Makale oldukça uzun ve kendi adıma söyleyebileceğim tek şey gerçekten fazlasıyla iyi bilgiler içeriyor. Bu tarz yazılarda genel olarak kadınları tatmin etmenin 15 yolu gibi klasik başlıklar olur, fakat bu yazı gerçekten size işinize yarayacak bakış açıları sunuyor.

Ama şu bir gerçek ki kim ne kadar yazarsa yazsın, hangi ipuçlarını verirse versin, bir futbol maçı üzerinden örnek vermek istersek, teknik direktör ne kadar taktik verirse versin, onu sahada uygulayacak olan yine futbolcular olacak. Hayatınızdaki kadın, ister eşiniz ister sevgiliniz olsun, onu tanımalı, dinlemeli, anlamalı ve sevgiyle büyütmelisiniz. Tabi buna değecek bir kadın ise, eğer siz bunları yaptığınız halde karşı tarafta herhangi bir değişim ve gelişim söz konusu olmuyorsa o zaman ilişkiyi de gözden geçirmekte yarar vardır.

Kadın – erkek ilişkileri maalesef matematik gibi sonucu net olan durumlar değildir, her zaman sevginin, saygının ve samimiyetin ön planda olduğu durumlardır. İyilik halinizi her daim korumanız gerektiren durumlardır. Elbette yine kadınları anlama görevi erkeklere kalmakta…

Kadın – erkek ilişkilerinde biraz daha başarılı olmak ve kendinizin yeni bir versiyonu olmak istiyorsanız Cinsellik ve Aile Danışmanı Özlem Oktay’ın yazılarınıza göz atmanızı tavsiye ediyorum.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir