Canlı Takım ve Açılı Kafa ile İşletmenize Hız Katın

Endüstriyel ihtiyaçlar neticesinde teknoloji hızla gelişmekte ve buna paralel olarak makinelerin en modern ve tüm ihtiyaçlara cevap verir hale geldiği bu günlerde hassas işleme sektörü büyük bir ivme kazanmıştır.

Günümüzde en hassas parçalar uzay ve havacılık sanayisinde yer almakta ve bu alanda hizmet veren bir işletme olmak için tesisimizi ve makinelerimizi bu dar toleranslara uydurmamız gerekmektedir.

Cnc Canlı Takım
Cnc Canlı Takım

Geleneksel 3 eksen işleme tezgahları yerini cnc kontrollü simultane 5 eksen hatta 11 eksen tezgahlar almakta ve buna rağmen klasik bir cnc torna tezgahı bile silindirik parçalara yapılacak olan diğer işleme operasyonlarına cevap verememekte.

Bu ne tür sorunlara yol açıyor dersek, ilk olarak işleme endüstrisinde en önemli kısım bir malın zamanında yetişmesi hatta daha erken teslim edilmesi. Ama cnc torna tezgahınızda silindirik bir parçayı işlediniz bu çok güzel ama sonrasında dikey delik delmeler, diş çekmeler ve harici birçok işlem için parçayı söküp, başka tezgahlara bağlayıp orada işlemeniz gerekmektedir.

Cnc Açılı Kafa
Cnc Açılı Kafa

Bu tür işlemlerde ölü zaman olarak değerlendirilmekte ve işletmenize zaman ve para kaybettirmekte. Fakat bu konuda özel aparatlar sayesinde ki bunlara canlı takım ve açılı kafa denmekte, bu tür takımlarla ihtiyaç duyduğunuz tüm prosesleri parçayı sökmeden aynı tezgah üzerinde işlemeniz mümkün olmakta.

Cnc canlı takım ve cnc açılı kafa ürünleri konusunda dünyaca bilinen iki marka olan Eppinger ve Romai markalı ürünler, farklı operasyonlar için en ideal ürünleri sizlere temin etmektedir.

 

Cnc Açılı Kafa
Cnc Açılı Kafa

Görsellerini koyduğumuz Eppinger marka cnc canlı takım ve Romai marka cnc açılı kafa aparatlarını, cnc torna tezgahınızın taretine bağlamanız sonrasında harika yeteneklere sahip bir cnc torna tezgahına sahip olmuş olacaksınız.

Canlı takımlama ile parça işlemenin avantajına baktığımızda tek bir cnc torna makinesinde silindirik parça operasyonları haricinde diğer işlemleri de yapabilme kabiliyetine erişecek, daha hızlı imalat ve merkez noktasını kaybetmeden ve tekrar sıfırlama yapmaya gerek kalmadan işlerinizi süratli bir şekilde yapabileceksiniz.

Peki canlı takım ve açılı kafa aparatları ile hangi tür işleme operasyonlarını yapabilirsiniz bunlara da göz atmak istersek;

Frezeleme, delme, delik genişletme, diş çekme, tornalama gibi işlemleri yapabilmekte.

Peki canlı takım ve açılı kafa satın almak istersek ne yapmamız lazım?

Bu konuda uzun yıllardır sahip olduğu imalat tecrübesi ve distribütörlükleri ile öne çıkan Hidkom Mühendislik firması, Eppinger ve Romai markalarınında distribütörlüğünü yapmakta ve sahip olduğu alanında uzman teknik mühendisleri ile de ihtiyaçlarınıza net bir şekilde cevap vermekte.

Eppinger ve Romai markalı ürünler için Canlı Takım sitesine göz atmayı unutmayınız.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir