Bursa Oto Ekspertiz

Araç alım satımlarında yaşanan sorunlar insanları o kadar bıktırdı ki devlet bu işe el attı ve araç alım satımlarında oto ekspertiz raporunu şart koştu.Bizler de bu yazımız da oto ekspertiz raporu nedir, Bursa’da hangi oto ekspertiz firmaları var dilimizin döndüğünce anlatmaya çalışacağız.

Oto ekspertiz raporu için, öncelikle bir tane oto ekspertiz firmasına giderek işlemi başlatmış oluyorsunuz. Ekspertiz de ki ustalar sizin arabanızı dyno cihazına sokarak, aracınızın motor performansı, yanal kayma değerleri, frenlerin durumu, süspansiyonların durumu gibi özelliklerini testten geçiriyorlar ve kabul değerlerine göre geçer yada kalır olarak rapordu sunuyorlar. Daha sonra aracınızı makas lifte alarak, şase kontrolü, lastiklerin kontrolü, yağ kaçakları, kaza olmuş mu, ağır hasar var mı diye detaylı bir inceleme yapıyorlar. En son olarak ta aracınızın boya ve değişen parça kontrolü yapılarak sizlere oto ekspertiz raporunu teslim ediyorlar ve rapor sonucunu anlayabileceğiniz tarzda sizlere izah ediyorlar.

Oto ekspertiz firmalarında bu işlemler paket olarak yapılmakta, bu yukarıda saydığım işlemler standart paket olarak adlandırılan işlemlerdir, daha detaylı inceleme için mesela aracınıza bilgisayar bağlanarak, hangi arıza kodları var yada diğer önemli mekanik durumlara, hatta klima gibi en ince ve tüm detaylara bakılarak yapılan oto ekspertiz paketleri de mevcut.

Oto ekspertiz firması seçerken dikkat edilmesi gereken bazı hususlar vardır, bunlar hakkında bilgi vermek gerekirse;

 • Oto ekspertiz firması sahibinin hatta kontrolü yapanların mesleki deneyimleri oldukça önemlidir
 • Oto ekspertiz işlemlerini yaparken kullandıkları cihazların marka ve kalibrasyon tarihleri
 • Firmanın galericilerle anlaşmalı olup olmadığı
 • Dürüst ve tarafsız olup olmadığı

Yukarıda saydıklarımızı bilmeniz maalesef çok zor, lakin biraz araştırma yapmanızı tavsiye ederiz.Bu araştırmayı yaparken sadece tek bir kaynağa bakmayın. Mesela Bursa oto ekspertiz firmalarının Google Benim İşletmem sayfalarında bir çok 5 yıldızlı ve harikalar içeren yorumları bulunmakta. Bu tür yorumların yaptırılması oldukça kolaydır ve insanları manipule etmek amacıyla kolaylıkla kullanılabilir.Siz bir ekspertiz firması hakkında araştırma yapacak iseniz, onu internette yer alan diğer kaynaklardan da araştırmalısınız ki aşağı yukarı doğru bir sonuca eresiniz.

Bizlerin  de zaman zaman gittiği bursa oto ekspertiz firmaları bulunmakta lakin biz toplu bir liste yapacağız ve isteyen istediği firmayı arasın bulsun. Tek bir rehber kaynak olması sebebiyle bu yazıyı hazırlıyoruz, isteyen memnun kaldığı oto ekspertiz firmasını burada yorum olarak yazabilir anlatabilir bizler de hakkında bilgi sahibi olmuş oluruz…

Bursa Oto Ekspertiz Firmaları

 1. Dynomobils Oto Ekspertiz
 2. Otorapor Oto Ekspertiz
 3. Dynomoss
 4. Ümran Oto
 5. Dynobulls
 6. Dynoplus
 7. Dynonet Bursa
 8. Dynobil Bursa
 9. Pilot Garage Bursa
 10. Code Bursa Oto Ekspertiz
 11. Garanti Oto Ekspertiz
 12. Day-Mot
 13. Computest Bursa
 14. Usta Oto Ekspertiz
 15. Ündemir Otomotiv
 16. Dynoking Bursa
 17. Speedy Bursa
 18. Bursa Oto Test
 19. Elit Oto Ekspertiz
 20. Bursa Testchi
 21. Dynomik
 22. Kym Oto Ekspertiz
 23. Performans Oto Ekspertiz
 24. Automod Oto Eks.
 25. Fixauto Bursa
 26. Gültekin Otomotiv

Bursa oto eksper firmaları epey çokmuş, unuttuğumuz olursa yorum olarak yazınız.