Dr. Gülnar Babayeva Kimdir?

Medikal Estetik Dr. Gülnar Babayeva
Medikal Estetik Dr. Gülnar Babayeva

Dr. Gülnar Babayeva, 1983 yılından Azerbaycan’ın Bakü kentinde doğmuştur. Asıl mesleği Diş Hekimliği olan Gülnar Babayeva yaklaşık 3 yıldır İstanbul’da yaşamaktadır.Tıp fakültesinde diş hekimliği bölümünü bitiren Gülnar Babayeva, her zaman olmak istediği medikal estetik hekimliği kısmına geçiş yapmıştır. 2019 yılı esas alınarak 36 yaşındadır.

Diş hekimlerinin çene kaslarına botox yapmalarına müsade edilmesi ve yüz anatomisini oldukça iyi bilmesi ve medikal estetik tarafında olmak istemesinden ötürü, eğitimlerine medikal estetik alanında devam etmiştir bundan sonra ki meslek hayatına medikal estetik doktoru olarak devam etmektedir.

Dr. Gülnar Babayeva‘nın vermiş olduğu hizmetler;

Doktor Gülnar Babayeva
Doktor Gülnar Babayeva
 • Ameliyatsız estetik uygulamaları ( botox, dolgu, dekolte bölgesi mezobotox)

Dr. Gülnar Babayeva‘nın medikal estetik sektörüne yönelik tedaviler hakkında görüşleri kısaca;

 • Botox uygulamaları için 20 yaşından itibaren uygulanabilir
 • İki botox arası 6 ay gibi ama kaslar çalışmaya başladıysa arada yapılabilir
 • Minik iğnelerle yapılan botox uyuşturulmaya gerek bırakmıyor
 • Dolgularda materyal olarak hyalüronik asit (vücudumuzun hemen hemen her yerinde bulunabilen bir madde, alerji riski çok düşük, herkese yapılabilen bir madde) ve kendi yağ dokusu kullanılır
 • Dolgu uygulamalarında kullanılan maddenin markası ve kalitesi oldukça önemlidir
 • Göz altı ışık dolgusu uygulamaları, göz altında ışığı yansıtma, ışıklı bir görünüm verdiği için bu adı almıştır.
 • Dolgular, en çok elmacık kemikleri, dudak, burun şekillendirmeler de kullanıyor.
 • Dolgu uygulamaları kullanılan maddeye göre 6 ay ile 12 ay arasında kalıcı olmakta.Kullanılan dolgu miktarı ve uygulama yerine göre değişmekte, lakin 12. aylarda dolgunun %70 i gitmektedir.
 • Ameliyatsız burun estetiği çalışmalarında dolgu ile burun şekillendirme yapılabilmekte, 15-20 dakika gibi bir sürelerde istenilen sonuç elde edilmektedir.Bir hafta belki şişlik, kızarıklık, morluk olabilmekte onun haricinde hasta normal hayatına devam edebilmekte.Dolgu uygulaması olduğu için yapılan uygulama 6-12 ay arasında değişiyor, tecrübelerine göre 18 aya kadar uzamakta yapılan işlemin sürmesi.
 • Danışanları daha çok herkesçe bilindiği üzere, dolgu, dudak dolgusu işlemleri, cilt kalitesine göre mezoterapi işlemleri istemekte.
 • Mezoterapi uygulaması olarak, içerinde hyalüronik asit, antioksidan, vitaminler, mineralli, amino asitli bir sıvının direk cildin içine yedirilmesi ile güzel sonuçlar elde edildiği uygulamalar. Kolajen, elastin üretimini arttırıyor. Cilt yorgun, sağlıksız, donuk görünümünden kurtuluyor.Sigara içen bayanlarda cilt tonu mezoterapi sonrası daha bir canlanıyor.Mezoterapi uygulamaları akne scar izleri, saç dökülmeleri için saç mezoterapisi, anti aging, cildin parlak görünmesi, kırışıklıkların giderilmesi, yaşlanma belirtilerinin geciktirilmesi gibi işlemler için mezoterapi uygulamaları yapılmakta.
 • Dr. Gülnar Babayeva‘nın diğer medikal estetik doktorlardan farkı nedir sorusuna cevabı, herkes dolgu, botox uygulamaları yapıyor, herkes bu konuda bilgili, ama aynı makyaj gibi herkes makyaj yapabiliyor lakin güzelleştirme olayı farklı, medikal estetik doktorunun, estetik zevki önemli, yüz orantısını bilmesi ve yapılan uygulamanın estetik açıdan güzel durması doktorun farkını ortaya koyar.
 • Hastalarının dolgu, botox gibi işlemleri için kendisine bıraktığı durumlarda, yüz orantılarını dikkate alarak işlem yapıyor, yine de elinde bir fotoğraf ile ben böyle bir dudak istiyorum diyenler için de hasta memnuniyeti ve olması gereken işlemler yapılarak en iyi sonuç elde edilmeye çalışılıyor.
 • Mesleğini avantajları sorulduğunda, insanları mutlu etmenin keyifli olduğunu ve bunun mutluluk verdiğini söylemektedir.

Dr. Gülnar Babayeva hakkında hazırlanan bu sayfa, kendisinin vermiş olduğu röportajlardan derlenerek hazırlanmıştır.

Fotoğraflar ve kendisiyle iletişime geçmek için https://www.instagram.com/dr.gulnarbabayeva/?hl=tr