Hainbuch Türkiye Satışı – Hainbuch Türkiye Temsilcisi Mümessili

Günümüzde hassas iş parçası sıkma sistemleri konusunda 65 yıllık deneyimi, 150’den fazla tescilli patenti ile dünyanın 12 ülkesi, 40’tan fazla acentesi, tüm dünyada 900 adet çalışanı ile inovasyon ve ürün konusunda lider konumda olan Hainbuch, kurulduğu ilk gün tek bir amaçla yola çıkmıştı. Hem hassas sıkma yapacak hem de hızlı değiştirme sağlayacak sıkma pensi konusunda yola çıkan Hainbuch, mühendislik ve deneyimi sayesinde bugün alanında pazar lideri.

Hassas sıkma pensleri konusunda iç çaptan, dış çaptan, kauçuklu içten, kauçuklu dıştan sıkma, hassas tabla sıfırlama, hızlı ayna değiştirme sistemleri konusunda standart ve özel çözümler sunan Hainbuch, 3 nesildir aynı amaç doğrultusunda gelişimine devam etmektedir.

Modern iş parçası bağlama çözümleri, otomotiv, havacılık, endüstri, tıbbi teknolojiler gibi hassas iş parçası işleme gereksinimlerinin olduğu alanlarda güvenle ve verimli bir şekilde iş parçası işlemeyi olanaklı hale getirmektedir.

Kolay kullanımı, dayanıklı ürünleri sayesinde normalde 20-30 dakika süren prosesler Hainbuch ürünleri ile dakikalar içerisinde inmekte ve buda işletmelerin makine duruş süreleri kısaltmakta, talaş işleme kapasitelerini yükseltmekte ve de verimlilik artışı sağlamakta.

Hainbuch Türkiye Temsilcisi olarak Hidkom Mühendislik firması istenilen proje ve işleme için özel çözümler sunan, hem mühendislik hem de ürün tedariği konusunda tam yetkinlikle hizmet veren Hainbuch Türkiye Satış Mümessili olarak hizmet vermektedir.

Hainbuch Türkiye Temsilcisi Satışı Ofisi Bayisi
Hainbuch Türkiye Temsilcisi Satışı Ofisi Bayisi

İnternet aramalarında karşınıza çıkan Hainbuch Türkiye Satışı Ofisi gibi yazan yerlere itibar etmemenizi, en uygun fiyat ve garanti kapsamının üstüne, alanında uzman mühendislerimizin desteklerinin sadece Hidkom Mühendislik firmasında olduğunu bilmenizi isteriz.

Hainbuch ürünleri hakkında detaylı bilgi ve destek için Hidkom Mühendislik websitesini ziyaret edebilirsiniz.

Roemheld Türkiye — Römheld Türkiye Satışı Mümessili

Almanya’da sanayi inkilabı ile başlayan imalat sanayisinde ki gelişiminin bir parçası olan ve bugün 300 yıllık mazisiyle üretim ve imalat sektörünün köklü ve pazar lideri olan Roemheld, Almanya’da ki 17 satış ofisi, dünyada ise Çin, Hindistan, Avustralya, Arjantin, Brezilya, tüm Avrupa olmak üzere sanayi ve üretimin olduğu her yerde ürünleri ile üreticilere yüksek teknolojili ürünler sunan bir markadır.

Roemheld Türkiye Mümessili
Roemheld Türkiye Mümessili

Bugün 5 eksen mengene, çoklu cnc freze mengenesi, yatay ve dik işlem mengeneler, robot ve otomasyon sistemleri, zero point tabla sıfırlama sistemleri, iş parçası bağlama sistemleri, hidrolik ve pnömatik kalıp bağlama ekipmanları, hidrolik güç üniteleri gibi bir çok alanda özel ve komplike ürünleri ile imalatçının ve sanayicisin her zaman yanında yer almıştır.

Römheld Türkiye Satış Bayisi olan Hidkom Mühendislik, ihtiyacınız olan tüm ürünleri Roemheld garantisi altında, mühendislik hizmeti ile birlikte Türkiye pazarına sunmaktadır.

İnternette Roemheld Türkiye Temsilcisi, Türkiye Satışı, Türkiye Mümessili, Türkiye Bayisi olarak sayfa açanlara itibar etmemenizi, Türkiye’de ki tek satış haklarının Hidkom Mühendislik firmasında olduğunu bilmenizi isteriz.

İhtiyaçlarınız için Hidkom Mühendislik websitesine ulaşabilir, yetkili mühendislerden projeleriniz için destek alabilirsiniz.

5 Eksen Cnc Freze Mengenesi Nedir?

Günümüz imalat teknolojilerinde yaşanan sürekli geliştirme neticesinde bugün cnc işleme tezgahlarında büyük bir ilerlenme kaydedilmiştir. Standart işleme tezgahlarında elde edilen parça işleme hızı ve adedi, cnc makinelerde çok daha hızlı ve adet bazına çok daha yüksek seviyelere çıkmıştır.

Cnc freze yada cnc torna olarak imalat endüstrisinde çok sık kullanılan bu makinelerde parça işlemek oldukça pratik olmakta ama yine de bazı aşılamayan durumlar da söz konusu olmakta.

Standart bir cnc freze tezgahında en çok zaman tutan işlem iş parçasının bağlanması ve işlendikten sonra yeni parçanın bağlanması durumudur. Standart iş parçası bağlama elemanları olan pabuçlar, civatalar gibi ekipmanları tek tek kanallara takmak sonra iş parçasını sıkıca bağlamak bir çok kişi için oldukça zaman kaybettirici bir işlem olmakta.

Cnc freze tezgahlarında yüksek hassasiyetli parça işlemek için bir çok parametre önemli olmakta. Makinenin kesme gücünü etkileyen faktörler arasında titreşim, kesme açısı, talaş kaldırma miktarı, parça özellikleri gibi bir çok faktör bulunmakta ve oluşan bu kesme gücünü karşılayacak ve 5 eksenli işlemeye el verecek mengeneler vasıtasıyla da sıkma kuvvetinin olması gerekir.

Parça işlemelerinde en önemli konulardan birisi de yüzey işleme hassasiyetidir. Bu konuda bir çok sistem geliştirilmiştir, zero point sistem olarak adlandırılan sistemler ile gerçek bir kilitleme ve kolay takılabilir-sökülebilir sistemleri kullanmak oldukça zaman kazandırıcı olmuştur.

Cnc freze için zero point sistem
Cnc freze için zero point sistem
Yukarıda resimde yer alan sistem, freze için hazırlanmış üzerinde zero point sistemler bulunan döner makine tablasıdır. Bu tür sistemlerde parça işlemek için özel ekipmanlar kolaylıkla sökülüp takılmakta ve bu da üretim için büyük bir hız kazandırmakta.
Zero Point Sistem Freze
Zero Point Sistem Freze

Bu görselde de görüldüğü gibi zero point sistemin üzerine oturtulan ekipman sonrasında 5 eksen mengene bağlaması yapılacak ve parça işlenmeye hazır hale gelecek.

Peki 5 eksen mengene nedir

5 Eksen cnc işleme tezgahı yön diyagramı
5 Eksen cnc işleme tezgahı yön diyagramı

Yukarıda yer alan görselde 5 eksen işleme tezgahları geleneksel X, Y ve Z kordinatlarında çalışmanın yanı sıra tablanın 90 derece dikeyde dönmesi veya alt tablanın kendi ekseni etrafına 360 derece dönmesiyle bağlanan iş parçasının 5 yüzünün işlenmesine olanak tanır.

5 eksenli tezgahlarda bir diğer önemli kısım ise mengeneler olmaktadır. Bu tür 5 eksenli tezgahlar için özel olarak üretilmiş 5 eksen cnc freze mengeneleri sayesinde güçlü sıkma sayesinde yüksek talaş kaldırma imkanı bulunmaktadır.

5 Eksen mengene
5 Eksen mengene
Yukarıda görülen mengene 5 eksen mengene olarak tabir edilen eş merkezli bir mengenedir. Yüksek sıkma kabiliyeti sayesinde yüksek ve güçlü kesim hızlarında fazla talaş kaldırmanıza imkan verecektir.

Zero point sistemler ile uyumlu çalışabilen 5 eksen mengeneler ile iş parçasını bağlama ve hassas işleme mümkün olmaktadır.

Görüldüğü gibi 5 eksen mengene ve zero point sistemler bu şekilde olmaktadır. Merak ettiğiniz bir konu var ise yorum olarak bizlere yazabilirsiniz.

Kaynaklar:

Solid Grip 5 Eksen Eş Merkezli Mengene

Tornalama ve Frezeleme İçin Zero Point Sistemler